Na ndiqni

Aktuale

Këshillitari e vajton Sefajn: Ishte ministri i parë që arrestoi zyrtar serb

Nga: express Më: 30 mars 2018 Në ora: 17:30
Flamur Sefaj

Këshilltari i Ministrit Flamur Sefaj, Liridon Sadrija përmes një postimi në Facebook e ka konsideruar hero Sefajn.

Sipas Sadijat, Sefaj ka qenë i vetmi që ka arrestuar një zyrtarë serb.

“Ministri Hero që arrestoj Gjuriqin. Ministri i vetëm që arrestoj një zyrtarë serb”, shkruan ai në Facebook.

Sot, kryeministri Ramush Haradinaj i kërkoi ministrit Sefaj ta lirojë pozitën e tij. Krejt kjo pasi Haradinaj deklaroi se nuk ka qenë i njoftuar lidhur me aksionin e arrestimit dhe deportimit të qytetarëve turq nga Kosova.

express
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test