Na ndiqni

Aktuale

Deputeti i LDK-së: Kryeministri ka mbetur duke i pyetur zëvendësministrat se cili po i merr vendimet

Nga: Mediat Shqiptare Më: 29 mars 2018 Në ora: 22:00
LDK

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka komentuar arrestimin dhe deportimin e shtetasve turq në Turqi nga shteti i  Kosovës.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se qeveria është për të të ardhur keq, ka mungesë të llogaridhënies, kontradikta në vendimmarrje.

Zemaj ka thënë se kryeministri ka mbetur duke pyetur zëvendësministrat se cili nga ta po i merr vendimet, qoftë për arrestim, qoftë tani për depërtim.

Postimi i tij i plotë:

Një qeveri e katandisur për të ardhur keq..
Mospërgjegjësi, mungesë të llogaridhënies, kontradita në vendimmarrje!!
Është mbete kryeministri duke i pyetur me rend të 70-të zvministrat se cili nga ta po i merre vendimet, qoftë për arrestim, qoftë tani për depërtim.

Nivel o nivel.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test