Na ndiqni

Aktuale

Zv/ministri i Kosovës: Taksimi i Rrugës së Kombit është kundër integrimi ndërshqiptar

Më: 25 mars 2018 Në ora: 18:06
Ilustrim

Vënia e taksës për qytetarë te Kosoves në rrugën e Kombit ka shfaqur reagime të shumta.

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme në Kosovë, Anton Berisha ka thënë se vënia e taksës qytetarë te Kosoves është kundër integrimit ndër shqiptar, si dhe interesave të vet kombit.

Sipas tij në rrugë të hapura, humbës do të jetë ai që vë pengesa në to përmes penalizmit, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi i plotë:

“Taksimi i Rruges se Kombit eshte kunder integrimit ndershqiptar, kunder inteteresave te Kombit Shqiptar. “ (B.U.)

Perveç se pajtohem me kete konstatim, do te shtoja se ekonomikisht do te jete edhe kunder shtetit shqiptar. Me liberalizimin e vizave, qe tash me eshte i pashmangshem, shqiptaret e Kosoves nuk kane pse te ‘patriotizohen’ ne taksat apsurde te qeverise aktuale shqiptare.

Ne rruge te hapura, humbes do te jete ai qe ve pengesa ne to permes ‘penalizimit’.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test