Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj: Ende ka punë për avancimin e gruas në shoqëri

Nga: Mediat Shqiptare Më: 22 mars 2018 Në ora: 15:04
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka marr pjesë sot në konferencën “Java e Gruas 2018” që është organizuar nga Instituti Kombëtar Demokratik.

Haradinaj është zotuar se do të jetë luftëtar i të drejtës së gruas në shoqëri.

“Ende kemi shumë për të bërë në avancimin e pozitës së gruas në shoqërinë tonë, për të qenë e barabartë në trashëgimi, në pagë dhe në vendimmarrje”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test