Na ndiqni

Aktuale

Ismet Beqiri: Pa votën e LDK-së sot nuk do të përfundonte Demarkacioni

Nga: Mediat Shqiptare Më: 21 mars 2018 Në ora: 23:06
Ismet Beqiri

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka folur për herë të parë pas ratifikimit të Demarkacionit. Ai ka thënë se sot LDK ndihet mirë që ky proces ka përfunduar.

“Miratimi i kësaj marrëveshje e bënë LDK’në të ndihet krenare dhe të ndihet mirë. Kjo tregon po ashtu se Demarkacioni nuk do të bëhej pa votën e LDK’së. Po partinë tonë nuk do të përfundoj kjo çështje”, ka thënë Beqiri.

Ai ka thënë se vota e LDK’së do tua mundësoj edhe qytetarëve të Kosovës që të lëvizin lirshëm.

Deputeti i LDK’së ka treguar se koalicioni Qeverisës nuk i meritonte votat e partisë së tij, por thotë se këtë e kanë bërë për të mirën e vendit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test