Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj nuk komenton arrestimin e deputetëve të VV-së

Nga: Mediat Shqiptare Më: 21 mars 2018 Në ora: 16:41
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shpreson se demarkacioni do të votohet në vazhdim të seancës, pas ndërprerjes së mëhershme për shkak të gazit lotsjellës të hedhur nga deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje.

“S’kam drejtë me u kyç, sepse shumë janë tema të Parlamentit dhe ne nuk kemi të drejtë të flasim”, tha Haradinaj.

Duke folur rreth arrestimit të deputetëve të Vetëvendosje, Haradinaj tha se “nuk ndërhyn në procedurat që ndodhin”.   

“Si të kalojë, si të mos kalojë, vota është e deputetëve, deputetët vendosin”, tha Haradinaj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test