Na ndiqni

Aktuale

Besnik Tahiri emërohet koordinator nacional për Reforma Shtetërore

Më: 16 mars 2018 Në ora: 10:20
Besnik Tahiri dhe Ramush Haradinaj

Besnik Tahiri do të jetë koordinatori nacional për Reforma Shtetërore. Kështu ka vendosur Qeveria e Kosovës në mbledhjen e radhës.

Gjithashtu në këtë mbledhje u vendos që Moris Hyseni të jetë agjent dhe drejtor i përgjithshëm (pro bono- pa pagesë) për regjistrimin e ndërmarrjes publike e cila merret me organizimin dhe monitorimin e mjeteve të rrezikshme.

Zëvendësministri i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Xhavit Zariqi ka propozuar në mbledhjen e Qeverisë që Moris Hyseni të marrë këtë pozitë.

Lajmi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test