Na ndiqni

Aktuale

Forumi i Gruas së LDK-së sot shënon 28 vjetorin

Më: 10 mars 2018 Në ora: 19:18
Forumi i Gruas së LDK-së sot shënon 28 vjetorin

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, i ka uruar gratë e kësaj partie në 28 vjetorin e themelimit të Forumit të tyre.

“Dëshiroj të uroj Kryetaren e Forumit Znj.Lirije Kajtazi dhe të gjitha gratë dhe aktivistet e LDK-së”, ka shkruar Hoti në profilin e tij në Facebook.

Image

“Për 28 vjet me radhë, këto aktiviste kanë qenë zëri i grave në Kosovë, në vitet e dhunës dhe luftës, në vitet e ndërtimit të institucioneve demokratike dhe konsolidimit të shtetësisë së Kosovës”.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test