Na ndiqni

Aktuale

Vazhdon përplasja, Hoti i replikon Haradinajt: Unë ta di hallin ty

Nga: Mediat Shqiptare Më: 7 mars 2018 Në ora: 13:58
Avdullah Hoti dhe Ramush Haradinaj

Pas përplasjeve në mes të Avdullah Hotit dhe Ramush Haradinajt për përjashtimin e Agjencisë së Akreditimit të Kosovës nga EQAR, këta të dy kanë vazhduar të ia thonë njëri tjetrit se cili është halli i tyre.

Hoti i ka thënë Haradinajt se ia di hallin Kryeministrit derisa e ka paralajmëruar këtë të fundit se i ka ditët e numëruara në postin e të parit në Qeveri.

“Ai e ka hallin me LDK’në pasi është partia më e madhe kryesore në vend dhe ditët e tij në atë karrige janë të numëruara, këtu e ka hallin  ai e jo pse Avdullah Hoti e grupi i tij thirrin interpelanca.

Ai po mundohet me fjalime te tilla ta zhvendos debatin por veprimet  e tij e kanë rezultuar me përjashtimin e Kosovës nga një institucion i rëndësishëm”, ka shtuar Hoti.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test