Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj e quan Blerim Rexhën hajn ordiner

Më: 7 mars 2018 Në ora: 13:45
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se më shumë është bërë problem shkarkimi i anëtarëve të bordit të AKA-së se sa të shkarkohej Kuvendi.

Ai e ka quajtur ish-kreun e Bordit të AKA-së, Blerim Rexhën hajn ordiner, derisa kritikoi ashpër partitë se janë bërë bashkë ta mbrojnë një agjenci, duke i akuzuar ato se “mos iu ka dhënë Rexha para të gjithëve”.

Haradinaj: Blerim Rexha është hajn ordiner

“Blerim Rexha që po flisni për të, është hajn ordiner, pse është hajn ordiner Blerim Rexha po ju tregoj unë. USAID-i u tërheq prej Agjencisë së Mirëbesimit u quajt atëherë, kanë thënë sa të është ky njeri në bord nuk rrimë në bord se është i korruptuar, këtë e dinë krejt Kosova, nëse nuk iu mjafton kjo pyesni amerikanët, pyesni AKP-në. Pse po shitni moral të rrejshëm, nëse doni të bëni lojëra dyfytyrësha bëjmë burra kur doni e sa të doni, ju kam thënë edhe më herët, nuk i kam dy fytyra, një e kam. Pse s’po keni guxim qytetar të kallëzoni këtë, kjo është e vërteta, pyetni Blerim Rexhën. Atëherë nuk është quajtur AKP, por është quajtur KTA, e kanë lëshuar amerikanët dhe kanë thënë sa të është ky njeri këtu nuk rrimë ne. Pse se është i korruptuar, ia kanë rrejtur ata atëherë e ky ka qëndruar. Pse po ju dhemb pse është shkarkuar një njeri, nëse është kah ju mungon profiti a paret që iu kanà « dhënë një njeri i korruptuar. Po duket iu paska dhanë krejt partive, se krejt qenkeni bërë bashkë, me Vetëvendosje, me PDK, me Nisma, me LDK, krejt ta mbroni një agjenci. Ku është problemi juaj, s’po ju kuptoj”, tha Haradinaj.

KosovaPress
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test