Na ndiqni

Aktuale

A është Çakorri tradhtia e fundit e kryeministrit Haradinaj!?

Nga: Shqiptari Më: 28 shkurt 2018 Në ora: 21:08
Ramush Haradinaj dhe Murat Meha

Ai dhe gjithë Shtabi i UÇK-së e akuzuan Tahir Zemajn për tradhti e dezertim, por dokumentet e Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Kosovës dëshmojnë se Ramush Haradinaj kishte dezertuar. Ai ishte emëruar në pajtim me Ministrin e Mbrojtjes Ahmet Krasniqi, zëvendëskomandant për Dukagjin, dhe po ashtu edhe kur ishte emëruar komandant, ai kishte dezertuar nga detyra, marrëveshja.

Deklarata të pafundme se nuk do të lëshojë pe për territorin e Kosovës ku Mali i Zi është në prag të gllabërimit, si pasojë e marrëveshjeve antikushtetuese dhe kriminale të qeverisë së vendit.

Gjatë gjithë kohës deri në ditët kur ndërmori nën orkestrimin e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit zhbërjen e Gjykatës speciale, dukej i palëkundur (në deklarime) në mbrojtjen e tërësisë tokësore të Kosovës.

Shqiptari
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test