Na ndiqni

Aktuale

Edhe të rinjtë e LDK-së kërkojnë ratifikimin e demarkacionit

Nga: Periskopi Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 17:38
Forumi i Rinisë së LDK

Forumi i Rinisë së LDK-së, sot mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga Kryetari i Rinisë së LDK-së, Fidan Rekaliu, ku u diskutua për aktivitetet e radhës të Forumit, në veçanti u diskutua për situatën rreth demarkacionit si kusht për lirinë e lëvizjes së qytetarëve të vendit.

Strukturat e Rinisë së LDK-së, kërkuan që sa më parë të miratohet në Kuvendin e Kosovës demarkacioni me Malin e Zi dhe t’i mundësohet të rinjëve të Kosovës liria e lëvizjes dhe të mos mbesin të izoluar nga Evropa si rezultat i egove personale të individëve të caktuar.

Periskopi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test