Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj në konference tregon se si u pajtua me LDK-në për demarkacionin

Nga: Insajderi Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 14:22
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj, pritet që pas pak kohësh të dalë në konferencë për media për të sqaruar detaje rreth arritjes së marrëveshjes për ratifikimin e Demarkacionit.

Seanca për këtë është caktuar për ditën e mërkurë, pasi dy seanca të jashtëzakonshme për votim, kishin dështuar.

Partitë nuk merreshin vesh për votimin e Demarkacionit, pasi që Lidhja Demokratike e Kosovës refuzonte ta votonte raportin e Shpejtim Bulliqit, ndërsa kryeministri Ramush Haradinaj, këmbngulte që marrëveshja të kalojë bashkë me aneks-marrëveshjen e arritur mes presidentit të Kosovës dhe atij të Malit të Zi, plus raporti i komisionit të udhëhequr nga Shpejtim Bulliqi.

Insajderi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test