Na ndiqni

Aktuale

Përplasja e rreme e dy kryeministrave të papërgjegjshëm para publikut

Nga: Mediat Shqiptare Më: 17 shkurt 2018 Në ora: 08:06
Edi Rama dhe Ramush Haradinaj

Edi Rama dhe Ramush Haradinaj zgjodhën që të luajnë më opinionin publik, teksa virtualisht gjuheshin më fjalë ndaj njëri tjetri. Ky mashtrim i tyre për gjoja përplasje rreth punëve shtetërore, përfundoi me me një gote raki te Haradinaj. Ajo çfarë mbetet në ajër është "lopa që e derdh qumështin".

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili të premten  në mesditë me të marrë vesh lajmin për marrëveshjen rreth demarkacionit, u nis për Prishtinë, në vendin ku liderët kosovarë ditë më parë i quajti lopë.

Në një emision televiziv, Rama mbrëmë e akuzoi Haradinajn se ai shpiku çështjen e Demarkacionit. I menjëhershëm ka qenë reagimi i Ramush Haradinajt. Ky i  fundit  i sugjeroi Ramës të merrej më punët e Shqipërisë, pasi ka bollë me çfarë të merret.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test