Na ndiqni

Aktuale

“Djali nga Buroja” ia ndërron kufirin Ramushit

Nga: Mediat Shqiptare Më: 16 shkurt 2018 Në ora: 16:23
Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj

Sot Presidenti Hashim Thaçi, ka publikuar marrëveshjen e re me Malin e zi për çështjen e kufirit me këtë shtet.

Ndërsa, e rikujtojmë një deklaratë të kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, i cili pati thënë se kufirin deri në Çakorr nuk ka mundur ta ndryshoj as pushteti Jugosllav e as ai turk

. “Kufinin në at pikë s’ka mujt me ndrru as Sulltani e le mo ky djali nga Buroja” pati thënë Haradinaj.

Por, si duket “djali nga Buroja” Hashim Thaçi, e bëri një gjë të tillë, madje në kohën kur Haradinaj është kryeministër. Për më shumë ndiqni deklaratën e Haradinajt:

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test