Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj falënderon Barbadosin

Nga: Mediat Shqiptare Më: 15 shkurt 2018 Në ora: 22:48
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka falënderuar shtetin e Barbadosit për njohjen e Kosovës.

“Faleminderit Barbados për njohjen e Republikës së Kosovës si shtet i pavarur dhe sovran, në vigjilje të përvjetorit jubilar të pavarësisë”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Lajmin për njohjen e fundit të Kosovës e ka dhënë vet ministri i punëve të jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli.

“Ne vigjiljen e festes se madhe të pavarësisë, qe edhe një njohje nga shteti i Barbadosit, Urime Kosovë e dashur”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Barbadosi është shtet-ishull në Amerikën qendrore, apo shtet në lindje të Karaibeve.

Kryeqyteti i Barbadosit është Bridgetown.

Njohja e Republikës nga Barbadosi e shton në 116 numrin e njohjeve.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test