Na ndiqni

Aktuale

Kuvendi sot mban interpelancë për Haradinaj

Nga: Mediat Shqiptare Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 09:36
Ramush Haradinaj

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë sot me mbajtjen e seancës plenare.

Në këtë seancë do të mbahet edhe interpelanca për kryeministrin, Ramush Haradinaj.

“Në rend dite është interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së grupeve parlamentare të LDK-së dhe VV-së lidhur me Vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të anëtarëve të kabinetit qeveritar, për kategoritë e të punësuarave që marrin paga nga buxheti i Kosovës, si dhe për lartësinë e pagesës mujore për familjet në Skemën e Ndihmave Sociale”, thuhet në njoftim për media.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test