Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj takohet me Drejtorin e CIA-s

Nga: Mediat Shqiptare Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 22:58
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar së është takuar me Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei.

Ai ka shkruan në Facebook se Kosova dhe ShBA janë partnerë strategjik në shumë fusha e posaçërisht në atë të sigurisë.

Postimi i plotë:

Pata nderin të takoj Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei, me të cilin biseduam për sfidat e sigurisë në Kosovë dhe më gjërë.

Kosova dhe ShBA janë partnerë strategjik në shumë fusha e posaçërisht në atë të sigurisë.

Kosova është e bekuar që nuk është e vetme në ballafaqim me sfidat rajonale dhe globale.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test