Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj takon Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 22:18
Ramush Haradinaj dhe Wess Mitchell

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell, me të cilin ka diskutuar për domosdoshmërinë e rritjes së rolit amerikan në rajonin e Ballkanit.

“Me Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Europë, Wess Mitchell, biseduam për domosdoshmërinë e rritjes së rolit amerikan në rajonin e Ballkanit, me theks të veçantë për mbështetjen e Kosovës në ecjen e saj drejt integrimeve euro-atlantike. Aleanca me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është garancë që na jep siguri dhe shpresë! Vazhdojmë bashkë...” ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test