Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj zyrtarisht tërhiqet nga rritja e pagave, pret vendimin e Kushtetueses

Nga: lajmi Më: 1 shkurt 2018 Në ora: 12:36
Qeveria e Kosovës

Qeveria e Kosovës ka pezulluar vendimin e marre më 22.12.2017 për rritjen e pagave.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ky pezullim është i përkohshëm deri në dhënien e mendimit nga Gjykata Kushtetuese, raporton lajmi.net.

Tutje, Haradinaj thotë se me këtë vendim përveç kabinetit qeveritar më se shumti pësojnë gjyqtarët dhe prokurorët por sipas tij kjo nuk do të thotë që Qeveria ka heq dorë nga mbështetja për ta. 

lajmi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test