Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj po e izolon Kosovën dhe veten

Nga: tribuna Më: 31 janar 2018 Në ora: 00:00
Ramush Haradinaj

Komandanti i Gardës Nacionale në Iowa, Timothy E. Orr. I kishte dërguar ftesë kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinjat, por viza nuk iu dha, e as nuk iu refuzua.

Njëlloj po vepron Britania me të. Po e mbanë në tension, meqë ka aplikuar për vizë.

Haradinaj këtë nuk po e sheh si shqetësim, madje lëshohet në vlerësime për mediat.

Thotë që nuk iu refuzua viza, por ajo që po shihet është se ai nuk arrit të jetë në Amerikë.

Nëse nuk do të merr pjesë as në Britani, do të ishte skandal përtej skandalit sipas të gjitha vlerësimeve.

Që sa ditë shumëkush ka kërkuar edhe dorëheqjen e tij.

Arton Murati nga KDI vlerëson se ky është mesazh i qartë që vendet e QUINT-it po ia japin Haradinajt.

Më shumë
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test