Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj nga Familja Rugova: Presidenti i kishte marrëdhëniet e mira me SHBA, ashtu do të mbesin

Nga: Klan Kosova Më: 21 janar 2018 Në ora: 10:14
Pamje nga takimi

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe të varri i ish presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, me rastin e përvjetorit të 12 të vdekjes së tij.

Haradinaj nga aty ka shkuar për vizitë në Familjen Rugova.

Në Familjen Rugova, Haradinaj për simbolikë kishte marrë me vete një bashkatdhetar të jeton në Amerikë, Hajdar Bajraktarin.

Ai ka thënë se këtë e ka bërë për të treguar se marrëdhëniet e Presidentit Rugova, kanë qenë të shkëlqyera, dhe që ka thënë se ato gjithmonë ashtu do të mbesin, mes Kosovës dhe SHBA-së.

Më shumë
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test