Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj: Vrasja e Ivanoviq të mos përdoret për agjenda politike

Nga: KosovaPress Më: 16 janar 2018 Në ora: 19:15
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se dënon vrasjen e Oliver Ivanoviqit dhe ka bërë thirrje që kjo vepër makabre të mos përdoret nga askush për agjenda të ndryshme politike nga kushdoqoftë.

Ai këto komente i bëri pas takimit të Këshillit të sigurisë kombëtare, ku është biseduar për gjendjen e sigurisë në vend, pas vrasjes së kreut të Iniciativës Qytetare Liri, demokraci, drejtësi në veri Oliver Ivanoviq.

Ivanoviq ishte pjesëmarrës aktiv në jetën aktive dhe kjo vrasje ka parametra të keqpërdorimit politik apo më shumë.

“Që nga momenti i marrjes së këtij lajmi, institucionet e vendit kanë kryer detyrat e veta në bazë të ligjit në vendin e ngjarjes. Janë ende në punë. Ne e dënojmë këtë krim dhe çdo tendencë për të shfrytëzuar këtë vepër makabre për agjenda politike nga kushdoqoftë”, ka thënë Haradinaj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test