Na ndiqni

Aktuale

Zyrtari i LDK-së: Haradinaj rrezikon të rendit Kosovën prapa Serbisë

Nga: Bota sot Më: 14 janar 2018 Në ora: 15:31
Ramush Haradinaj

Qeveria aktuale e udhëhequr nga Ramush Haradinaj mund të njihet lirisht për rritjen e pagave të zyrtarëve qeveritarë, përfshirë edhepagën e kryeministrit dhe Presidentit, për ofendimet ndaj punonjësve shtetërorë, përfshirë mësimëdhënësit e gazetarët, për shpenzimet luksoze të kryeministrit Haradinaj, për shtyerjen e proceseve më rëndëi për Kosovën, si dhe gati qoj deri tek prishja e marrëdhënieve me miqtë ndërkombëtarë të ndëruara me dekada, duke tentuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Kështu këto mund të numërohen si të bëmat e kësaj qeverie.

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj në një prononcim për “Bota sot” thotë se kjo qeveri tashmë e ka dëshmuar se nuk mund t’i sjellë të mira vendit, përkundrazi po rrezikon të shkatërroj gjithë atë që është ndërtuar deri më tani.

Bota sot
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test