Na ndiqni

Aktuale

Flet Haradinaj për pasaportën shqiptare, ky është sqarimi i tij

Nga: Mediat Shqiptare Më: 11 janar 2018 Në ora: 17:15
Ramush Haradinaj

Gjatë ditës së sotme është folur se kryeministri Ramush Haradinaj ka aplikuar për pasaportë të Shqipërisë.

Ai ka shkruar në Facebook  se gjate vitit të kaluar ish presidenti Nishani i ka dhënë atij dhe bashkëshortes së tij shtetësinë shqiptare

Postimi i plotë:

Vitin e kaluar, gjatë periudhës së qëndrimit tim në Strasburg, me dekret të posaçëm nga ish-presidenti i Republikës së Shqiperisë, Bujar Nishani, me është dhënë shtetësia shqiptare, mua dhe bashkëshortës sime, Anitës. E falënderoj shtetin shqiptar dhe e kam për nder të jashtëzakonshëm, që sot u pajisa me pasaportën e Republikës së Shqipërisë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test