Na ndiqni

Aktuale

Djali i Smajl Hajdarajt tregon kronologjinë: Më 2004 vranë policët Sebahate Tolajn e Isuf Haklajn, më 2005 rezidencën e Ibrahim Rugovës...

Nga: Bota sot Më: 9 janar 2018 Në ora: 17:47
Smajl Hajdaraj u vra në një atentat më 17 janar 2002. Ai ishte ish pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe deputet i LDK-së.

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, ka komentuar në një postim në facebook, ku shtrohej pyetja se ku ishin krerët e PDK-së në vitet e kaluara, që nga viti 2004 e deri në vitin 2017.

Në komentin e tij, Shpëtimi ka shkruar kronologjinë se ku ishin krerët e PDK-së në këto vite.

“Më 2004?-Vranë policët hetues Sebahate Tolajn e Isuf Haklajn , duke dhënë mesazh se kushdo që heton vrasjet politike vritet.

Më 2005?- Vërshuan në rezidencën e Ibrahim Rugovës me sukses.

Më 2006?- festuan për vdekjen e I.R.

Më 2007?- erdhën në pushtet edhe më ndihmën e disa "partnerëve" në LDK.

Më shumë
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test