Na ndiqni

Afrika

Bora e shtatorit befason afrikanët

Nga: Mediat Shqiptare Më: 10 shtator 2018 Në ora: 12:58
Afrikë

Një front i ftohtë solli një rënie të mprehtë të temperaturave dhe reshjeve dimërore në mes të shtatorit, kryesisht në pjesët jugperëndimore të Afrikës Jugore.

Banorët fotografuan pamje nga bora, të cilat i publikuan në rrjetet sociale, të cilat tashmë janë plot me komente, sipas portalit kroat Index.hr.

Afrika është e njohur për temperaturat e saj të larta dhe thatësirën afatgjatë që ndikon në kontinentin, dhe bora e shtator ka befasuar popullatën.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test