Na ndiqni

Afrika

Sulm me bombë në Somali, katër të vrarë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 10 shtator 2018 Në ora: 12:41
Somali

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe shtatë të tjerë janë plagosur në një shpërthim të një auto-bombe para selisë së autoriteteve lokale në kryeqytetin e Somalisë, Mogadisho.

Shpërthimi i fuqishëm ka dëmtuar ndërtesën e qeverisë së distriktit Hodan dhe makina para shpërthimit kishte kaluar mbrojtjen e ndërtesës.

Shumica e viktimave janë zyrtarë të qeverisë dhe ushtarë.

Një sulm i ngjashëm me bombë kishte ndodhur në Mogadisho edhe më 2 shtator.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test