Na ndiqni

Afrika

Johanesburg: Ndeshen trenat, rreth 100 të lënduar

Më: 4 shtator 2018 Në ora: 12:29
Trenat

Autoritetet e Afrikës së Jugut thanë sot se rreth 100 vetë u lënduan lehtë në përplasjen e dy trenave në Selby, në periferi të Johanesburgut.

Në emergjencën lokale, lëndimet u përshkruan si "të vogla në të mesme".

Trenat mbetën në binarë pas përplasjes dhe shumë pasagjerë dolën prej tyre kur erdhi ambulanca.

Hetimi i shkaqeve të aksidentit është në vazhdim.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test