Na ndiqni

Afrika

Libi: Shtatë të vrarë në një komision zgjedhor

Nga: KP Më: 2 maj 2018 Në ora: 12:31
Libi

Të paktën shtatë vetë u vranë në një sulm ndaj komisionit zgjedhor të Libisë në Tripoli, tha zëdhënësi i Komisionit, Calder Omar.

"Në incident, shtatë vetë u vranë - tre anëtarë të komisionit dhe katër oficerë të sigurisë," tha Omar, transmeton Reuters.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test