Na ndiqni

Afrika

Nigeri: Sulm në kishë, 19 të vdekur

Nga: KP Më: 25 prill 2018 Në ora: 09:50
Ilustrim

Së paku 19 persona janë vrarë kur persona të armatosur të martën kanë hapur zjarr në një kishë katolike në Nigeri, bën të ditur Policia.

Në mesin e të vdekurve janë dy priftërinj dhe 17 besimtarë, transmeton CNN.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test