Na ndiqni

Afrika

Ruanda: 18 të vdekur nga rrëshqitja e dheut

Më: 24 prill 2018 Në ora: 20:23
Foto nga vendi i ngjarjes

Të paktën 18 persona humbën jetën në lagjet e varfra si rezultat i përmbytjeve pasi shirave të mëdha në Ruanda, njoftoi sot qeveria e vendit.

Tetë vetë humbën jetën në kryeqytet, Kigali dhe dhjetëra shtëpi u shkatërruan.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test